VEDENIE


 

 

Zakladateľom Mariánskeho kňazského hnutia bol z vnútorného podnetu Panny Márie taliánsky kňaz don Stefano Gobbi, člen kongregácie sv. Pavla v Miláne. MKH viedol od jeho vzniku v r.1972 až do svojej smrti 29. júna 2011.

 

Don Gobbi sa každý rok mal možnosť stretnúť s blahoslaveným pápežom Jánom Pavlom II. a v deň svojej kňazskej vysviacky s ním koncelebrovať svätú omšu v jeho súkromnej kaplnke.
Ako spomínal, tento pápež mal k MKH osobitný vzťah a počas svojho pontifikátu ho podporoval. Preto po jeho beatifikácii don Stefano Gobbi dal podnet, aby blahoslavený pápež Ján Pavol II. bol patrónom Mariánskeho kňazského hnutia.
 

 


V júni 2011 sa don Gobbi dostal vo vážnom zdravotnom stave do nemocnice. Bolo to krátko pred celosvetovým večeradlom v Collevalenze. Preto požiadal pátra Gabrielliho, aby viedol toto večeradlo miesto neho.
Keďže počas priebehu večeradla don Gobbi zomrel, páter Quartilio Gabrielli i naďalej prevzal úlohu zodpovedného za Mariánske kňazské hnutie a túto úlohu vykonával nasledujúce dva roky.
 

Páter Gabrielli inicioval, aby na celosvetovom večeradle v Collevalenze bol zvolený generálny zodpovedný MKH, ktorý ďalej prevezme vedenie hnutia.
Voľbou boli poverení tridsiati národní a regionálni zodpovední, ktorých menoval ešte don Gobbi.

26. júna 2013 bol za generálneho zodpovedného zvolený páter Laurent Larroque, dovtedy zodpovedný pre MKH vo Francúzsku.